• PROXIMA GROUP
  • +90 (216) 266 58 26
  • info@proxima-group.net

PROXIMA GROUP

Uzun yıllar boyunca gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında dev firmalara üst düzey yöneticilik yapan birkaç profesyonelin; hayat boyunca kazandıkları tecrübelerini, bilgilerini, birikimlerini ve en önemlisi çalışma isteklerini sermaye olarak koymasıyla; ticari beklentilerin yanı sıra fark yaratmak, arz eden değil tercih edilen olmak amacıyla kurulmuştur.

Proxima Group altı ülkede ve yedi ofisiyle, altı farklı sektörde faaliyet gösteren bir şirketler topluluğudur. İlk şirket 2006 yılında Dubai’de (UAE) kurulmuştur. Ardından 2009 yılında aynı zamanda uzun yıllar merkez ofis olan Moskova faaliyete geçirilmiştir. Devam eden yurtdışı büyüme stratejisi kapsamında, 2014 yılında Zhejiang (Çin) ‘deki ofis faaliyet göstermeye başlamıştır. 2015 yılında İstanbul (Türkiye)’de faaliyet göstermektedir.

Ekim 2015’de yeni bir organizasyon ve yönetim planlaması yapmış buna bağlı olarak grubun merkezinin İstanbul’a taşınmasına karar verilmiştir.

Faaliyet gösterdiği sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda kendisini geliştiren ve yapılanan firma; her kıtadan birçok ülkede, Asya bozkırlarından, Pirene dağlarına,  ümit burnundan, kuzey fiyortlarına kadar geniş bir coğrafyada pazarı belirleyen onlarca firma ile ürün ve çözüm ortağı olarak çalışmaktadır.